ارسال رایگان برای خرید های بالای 400 هزار تومان

ارسال سفارشات در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه

شایع ترین علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ

شایع ترین علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ

در این مقاله قصد داریم درمورد شایع ترین علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ صحبت کنیم که ممکن است برای هر کسی سوال باشد. یکی از اتفاقات وحشتناکی که میتواند برای هرکسی که گوشی موبایل سامسونگ دارد اتفاق بیافتد ترکیدن باتری گوشی است که میتواند هم خطرات جانی داشته باشد و هم خطرات مالی. اما علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ چیست و چرا این اتفاق می افتد و چگونه میشود از انفجار باتری موبایل جلوگیری کرد، پاسخ به این سوالات در مقاله زیر آورده شده است. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید و از باتری موبایل خود محافظت کنید.

علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ چیست؟ (اصلی ترین علت)

علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ چیست؟ (اصلی ترین علت)
علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ چیست؟ (اصلی ترین علت)

برای هر گوشی هوشمند ممکن است این اتفاق رخ بدهد که گوشی بترکد. اما دلیل محکمی که میتواند باعث بروز این اتفاق شود باتری های گوشی هستند. بدین معنا که ترکیدن گوشی های هوشمندی مثل سامسونگ به باتری موبایل سامسونگ بستگی دارد. درست است که امروزه برای گوشی های هوشمند از باتری های لیتیوم یونی استفاده میکنند و منفجر شدن آنها خیلی درصد پایینی دارد اما علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ چیست؟

اگر میخواهید باتری های باکیفیت و اورجینال سامسونگ را از فروشگاه معتبر تهیه کنید به شما خرید باتری موبایل سامسونگ از فروشگاه باتری خونه را پیشنهاد میدهیم.

2 مورد از شایع ترین دلایل انفجار باتری موبایل سامسونگ در زیر آورده شده است:

  1. یک علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ این است که باتری ممکن است در اثر ضربه سوراخ شده باشد. این سوراخ هر چند ریز باعث شکستگی بین سلولهای مرتبط و به هم پیوسته باتری شود که در نهایت اتصال کوتاهی رخ میدهد که این اتصال منجر به منفجر شدن گوشی میشود.
  2. دومین علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ میتواند استفاده از باتری های بی کیفیت و ارزان قیمت باشد که مملو از ذرات میکروسکپی (کوچک) فلزی هستند. همین ذرات فلز موجود در سلول های یک باتری میتواند اتصال کوتاه را شکل دهند که در نهایت ترکیدن گوشی در دست، ترکیدن گوشی در خانه و هرجایی اتفاق بی افتد.

چگونه از منفجر شدن گوشی های هوشمند جلوگیری کنیم؟

چگونه از منفجر شدن گوشی های هوشمند جلوگیری کنیم؟
چگونه از منفجر شدن گوشی های هوشمند جلوگیری کنیم؟

در بالا شایع ترین علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ گفته شد و ممکن است برای هر گوشی و هر کسی این اتفاق بیافتد. اما چگونه از منفجر شدن گوشی های هوشمند جلوگیری کنیم، چه کاری انجام دهیم که انفجار لحظه ای و یک آنی برای باتری گوشی اتفاق نیفتد. در زیر راهکارهایی را به شما پیشنهاد میکنیم که اگر آن ها را به درستی انجام دهید و در واقع از باتری گوشی موبایل خود مراقبت کنید دیگر این اتفاق برای شما رخ نخواهد داد.

1- بیش از حد مجاز شارژ نکنید

یکی از علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ که مربوط به آسیب رسیدن به باتری گوش ها است شارژ کردن بیش از حد باتری موبایل است. این بدین معناست با شارژ کردن بی مورد و اضافه باتری، دارید بار اضافه ای به باتری منتقل میکنید که باتری را داغ میکند. داغ شدن باتری هم به کل گوشی موبایل سرایت میکند که اگر دما بیش از حد شد باعث انفجار میشود.

حتما از باتری های باکیفیت برای گوشی های خود استفاده کنید. اگر باتری اورجینال گوشی شما خراب شده است به هیچ عنوان از نمونه های فیک و ارزان قیمت باتری برای یک ماه یا یکسال استفاده نکنید (منظور از یک ماه یا یکسال این است که فقط بخواهید از آن گوشی برای یک ماه یا یکسال استفاده کنید و نخواهید هزینه اضافه ای بابت باتری پرداخت کنید) با این کار نه تنها باید هزینه بیشتری به علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ پرداخت کنید بلکه ممکن است خسارات جانی را هم در پی داشته باشد.

2- استفاده از شارژر اورجینال و باکیفیت

دقیقا همین موردیکه در بالا برای کیفیت باتری های موبایل عنوان شد، برای شارژر هم صدق میکند. شارژری که اورجینال و باکیفیت باشد به هیچ عنوان به باتری فشاری وارد نمیکند. خیلی مواردی که منجر به ترکیدن باتری موبایل شده بود مربوط به استفاده از شارژر های بی کیفیتی بوده که به باتری آسیب رسانده بود. حتما از شارژر مخصوص و اصلی خود گوشی موبایل برای شارژ استفاده کنید. این تصور را نداشته باشید شارژر فلانی به گوشی من میخورد پس میتواند شارژ کند. نه هر شارژری مخصوص همان گوشی ساخته و تولید میشود.

3- مطمئن باشید باتری شما سالم است

به هیچ عنوان از باتری های استفاده شده تقلبی، ضربه خورده، بی کیفیت و غیر استاندارد استفاده نکنید. چون ممکن است به طور ناخواسته به دلیل استفاده از باتری های ناسالم موجب ترکیدن باتری موبایل شوید. پس اگر میخواهید جزو علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ نباشید از سالم بودن باتری گوشی خود مطمئن شوید.

4- به هنگام شارژ باتری از آن استفاده نکنید

فکر میکنم بار ها این مورد را شنیده اید که زمانی گوشی موبایل هوشمند شما در حال شارژ شدن است نباید از آن استفاده دیگری داشته باشید، بازی کنید، تماس بگیرید و خیلی موارد دیگر. زیرا همینجوری که باتری دارد شارژ میشود کمی دما بالا میرود و تصور کنید برنامه های سنگینی هم با آن در آن لحظه اجرا کنید چه اتفاقی می افتد؟ گوشی بیش از حالت معمولی داغ میشود و ممکن است گوشی حتی در دستان شما بترکد.

ممکن است روش های تکمیلی دیگری هم برای جلوگیری از علت ترکیدن باتری موبایل سامسونگ وجود داشته باشد، به عنوان مثال هیچ وقت گوشی را در کنار تخت خود به شارژ نزنید، به هنگام شارژ کردن باتری موبایل های هوشمند قاب را جداکنید تا گرمای ایجاد شده در اثر شارژ کردن کمتر شود، در جلوی نور مستقیم خورشید و گرمای بیش از حد قرار ندهید تا انفجار رخ ندهد.

جمع بندی:

در این مقاله 2 علت مهمی که در ترکیدن باتری های موبایل هوشمند و سامسونگ نقش دارند گفته شده است یکی سوراخ بودن باتری در اثر ضربه یا هرچیزی است و دیگری وجود ذرات فلزی ریز در باتری های بی کیفیت که میتوانند دلایل انفجار باتری موبایل باشند. همچنین در این مقاله 4 روش کاربردی برای جلوگیری از ترکیدن باتری موبایل هم گفته شده است که با رعایت این نکات میتوانید از خطرات ترکیدن گوشی به هنگام تماس، بازی و حتی در حالت خاموش جلوگیری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 8 =