ارسال رایگان برای خرید های بالای 400 هزار تومان

ارسال سفارشات در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه

5 نکته طلایی برای افزایش عمر پاور بانک

5 نکته طلایی برای افزایش عمر پاور بانک

در این مقاله به شما میگوییم چگونه میتوانید با انجام یکسری روش ها و رعایت یکسری نکات برای افزایش عمر پاور بانک خود اقدام کنید. اما در کل شما هر گوشی تازه ای هم بخرید و خیلی خوب از آن مراقبت کنید در نهایت کاهش طول عمر آن اتفاق می افتد.

در واقع یکی از دغدغه های افرادی که اقدام به تهیه پاور بانک میکنند کاهش طول عمر پاور بانک است که نمیتواند به خوبی دستگاه شما را شارژ کند. در کل هر کاری هم کنید در نهایت این کاهش طول عمر هم برای پاور بانک اتفاق می افتد هم باتری گوشی و کیفیت دوربین. بنابراین 100 در صد هیچ چیزی ماندگار نیست. اما میشود با رعایت یکسری نکات از باتری های گوشی و پاور بانک مراقبت کرد و باعث افزایش عمر پاور بانک شد.

بیشتر بخوانید: 11 ترفند افزایش طول عمر باتری موبایل سامسونگ

یک پاور بانک با کیفیت در حدود چند سال عمر میکند؟

یک پاور بانک با کیفیت در حدود چند سال عمر میکند؟
یک پاور بانک با کیفیت در حدود چند سال عمر میکند؟

برای جواب به سوال یک پاور بانک با کیفیت در حدود چند سال عمر میکند باید بگوییم کاملا بستگی به استفاده شما دارد که چگونه از پاور بانک خود مراقبت و نگهداری میکنید. اگر به خوبی از آن استفاده کنید تا 5-6 سال هم برای شما به خوبی کار میکند اما اگر هر روز شارژ آن را تخلیه و پر کنید ممکن است فقط تا نهایتا 2 سال برای شما کار کند. یا اگر هر دو روز یکبار این کار را انجام دهید عمر پاور بانک در حدود 2 تا 4 سال خواهد بود.

در نهایت اگر هر هفته پاور بانک خود را تخلیه و شارژ کنید میتوانید 5 تا 6 سال از داشتن پاور بانک خود لذت برید و استفاده کنید. پس افزایش عمر پاور بانک کاملا به روش های نگهداری از آن که توسط شما انجام میشود مرتبط است.

البته باید گفت این اعداد در افزایش عمر پاور بانک رقم های درستی نیستند و باز هم بستگی به یکسری عوامل دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد و مجموع نگهداری های درست میتواند به افزایش عمر پاور بانک بیافزاید. درضمن باید بدانید پاور بانک های بی کیفیت طول عمری ندارند و زود از کار می افتند و به خوبی نمیتوانند دستگاه های شما را شارژ کنند. اگر نمیدانید مشخصات یک پاور بانک خوب چیست حتما مقاله گذاشته شده در وبسایت باتری خونه را مطالعه بفرمایید.

روش های تضمینی برای افزایش عمر پاور بانک

روش های تضمینی برای افزایش عمر پاور بانک
روش های تضمینی برای افزایش طول عمر پاور بانک

اما چه روش های تضمینی برای افزایش عمر پاور بانک وجود دارد باید بگوییم در این قسمت روش های تضمینی را خدمت شما عنوان میکنیم تا بعد از انتخاب یک پاور بانک با کیفیت بتوانید در بهترین شرایط آن را نگه دارید و استفاده کنید. پس با نکات مهم برای افزایش عمر پاور بانک با ما همراه باشید:

1- مراقبت از پاور بانک در برابر سرما و گرما

دقیقا مانند افزایش طول عمر باتری گوشی باید از پاور بانک در برابر سرما و گرما مراقبت کرد. یعنی در زمان هایی که محیط خیلی سرد است یا خیلی گرم است از پاور بانک برای شارژ کردن ابزار خود استفاده نکنید. اگر در این شرایط استفاده کنید باعث آسیب رسیدن به باتری پاور بانک میشوید.

2- ایجاد تهویه مناسب برای استفاده از پاوربانک

سعی کنید در دمای مناسب و تهویه مناسب از پاور بانک استفاده کنید. یعنی بعد از آنکه گوشی را به پاور بانک وصل کردید در جا در کیف قرار ندهید. با این کار باعث داغ شدن پاور بانک و آسیب رسیدن به سلول های باتری آن میشوید. سعی کنید در دمای مناسب نسبت به شارژ اقدام کنید.

3- سازگار بودن دستگاه ها برای شارژ شدن با پاور بانک

از پاور بانک برای شارژ هر دستگاهی استفاده نکنید. معمولا از پاور بانک 5 ولت با جریان خروجی 1 یا 2 آمپر برای شارژ دستگاه های مختلف استفاده میکنند. پاور بانک هایی که خروجی 2 آمپر دارند برای لب تاب و دستگاه های این چنینی استفاده میشوند و پاور بانک هایی که شدت جریان خروجی آن ها 1 آمپر است برای سایر گوشی های مختلف استفاده میشود. اگر به صورت عکس برای شارژ کردن استفاده کنید در دراز مدت به باتری های دستگاه ها و پاور بانک آسیب میرسد.

4- پاور بانک را کامل شارژ نکنید

برای شارژ پاور بانک مانند گوشی همراه زمانی که 20 درصد شارژ باقی مانده شارژ کنید. همچنین هیچ وقت به طور کامل آن را شارژ نکنید و تا 80 درصد نگه دارید. با این کار باعث افزایش طول عمر پاور بانک ها میشوید. زمانی که به صورت کامل پاور بانک خود را شارژ میکنید در واقع چرخه شارژ باتری را افزایش میدهید.

5- از پاور بانک در حال شارژ استفاده نکنید

از پاور بانک در حال شارژ استفاده نکنید. اگر هنگامی که گوشی شما به پاور بانک متصل شده است و بخواهید از گوشی برای موسیقی گوش دادن، بازی کردن یا سایر کارهای دیگر استفاده کنید باعث داغ شدن بیش از حد باتری گوشی و پاور بانک میشوید که میتواند باعث آسیب جدی به ابزار شما شود.

مورد دیگری که ممکن است برای شما پیش بیاید و حتی خودتان متوجه آن نشوید خم کردن کابل شارژ پاور بانک است، شاید از نظر شما مسئله ای نباشه ولی هنگامی که کابل را خم میکنید ممکن است انرژی در آن قسمت متوقف شود و دما افزایش پیدا کند. همین افزایش دما میتواند به باتری پاور بانک آسیب بزند.

بنابراین سعی کنید این کار را انجام ندهید و حتما از کابل شارژ اورجینال برای پاور بانک خود استفاده کنید. کابل شارژ تقلبی میتواند در دفعات بعدی شارژ کردن باتری گوشی یا پاور بانک را کم کم بسوزاند و نابود کند. سعی کنید پاور بانک های معتبر با برند معتبر تهیه کنید تا نگرانی از بابت کیفیت پاور بانک خود نداشته باشید.

جمع بندی:

در این مقاله یاد گفتیم چگونه با 5 راهکار تضمینی مثل کامل شارژ نکردن پاور بانک، استفاده نکردن از پاور بانک به هنگام شارژ، مراقبت های دمایی برای اینکه د رجایی که خیلی سرد است یا خیلی گرم و داغ است پاور بانک را قرار ندهیم و تهویه مناسبی به هنگام استفاده از آن درنظر بگیریم و هر دستگاهی را برای شارژ کردن به پاور بانک خود متصل نکنیم ، به افزایش عمر پاور بانک خود کمک کنیم.

اگر راهکار دیگری برای افزایش عمر پاور بانک درنظر دارید که در این مقاله گفته نشده است در همین قسمت برای ما کامنت بگذارید. در نهایت برای خرید پاور بانک سعی کنید از برند های معتبر و فروشگاه های معتبر اقدام به تهیه آن کنید

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =